Wypoczynek w nadmorskich kurortach – Kreta

Dużą popularnością wśród turystów z całego świata cieszą się wyspy położone na Morzu Śródziemnym. Od zawsze wypoczynek w nadmorskich kurortach uważany był za najbardziej relaksujący i poprawiający samopoczucie. Jedną z takich wysp na Morzu Śródziemnym jest, należąca do terytorium Grecji Kreta. Jest największą i najczęściej odwiedzaną wyspą grecką, a piątą, co do wielkości wśród wysp basenu śródziemnomorskiego. Największym miastem na wyspie jest Iraklion. Urzekający krajobraz wyspy tworzą skaliste wybrzeża, przeplatające się z olbrzymimi piaszczystymi plażami.
Klimat panujący na wyspie można zaliczyć do grupy umiarkowanych tropikalnych. Lata są upalne, w zimie jest chłodniej. Na wyspie odnajdzie się każdy miłośnik starożytnych kultur, gdyż dawniej swoją siedzibę miał tutaj słynny król Minos. Do dnia dzisiejszego można podziwiać ruiny zamku minojskiego króla. Kultura minojska, co ciekawe dała początek naszej kulturze zachodu. Pałace minojskie można oglądać w Knossos, Fajstosie, Mali i Kato Zakros.

Informacja turystyczna o wyspach greckich

Wiele milionów turystów każdego roku odwiedza wyspy położone na wodach Morza Śródziemnego. Przez wyjazdem na jedną z tych wysp niezwykle istotna będzie każda informacja turystyczna o wyspach greckich. Wyspy greckie są zdecydowanie najczęściej odwiedzanymi, pośród wysp śródziemnomorskich. Do najbardziej znanych należą Rodos i Kreta. Ta druga jest największą wyspą grecką, a zarazem posiadającą najbardziej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Kilka milionów turystów, co roku przyjeżdża na Kretę nie tylko po to, by wygrzewać się na piaszczystych plażach w promieniach słońca, lecz również by podziwiać i zwiedzać zabytki starożytnej kultury greckiej. Na tej wyspy można powiedzieć swoje początki zawdzięcza kultura zachodnio europejska. Wszystko zaczęło się od kultury minojskiej, której niezwykłe pozostałości możemy podziwiać w Knossos, Iraklionie czy Mali. Przez wyspę ciągną się także trzy pasam górskie. Góry Białe, Idajskie i Thriptis to wspaniała okazja na czynne spędzanie wakacji z całą rodziną.

Oferty wycieczek nadmorskich

Biura podróży zapewniają nam każdego sezonu szeroką gamę ofert. Największym wzięciem cieszą się oferty wycieczek nadmorskich, do krajów z basenu Morza Śródziemnego. Kurorty śródziemnomorskie są najbardziej obleganymi miejscami podczas przerwy wakacyjnej. Miejsca w takich ośrodkach trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Ważnym ośrodkiem turystycznym na mapie Morza Śródziemnomorskiego jest grecka wyspa Kreta. Swoją popularność zawdzięcza wspaniałym zabytkom, zapierającym dech w piersiach krajobrazom, oraz tętniącymi życiem i pełnymi rozrywek kurortami wypoczynkowymi. Kreta jest najdalej na północ wysuniętym przyczółkiem kontynentu europejskiego. Liczy sobie ponad sześćset tysięcy mieszkańców, większość z nich zatrudniona jest w branży turystycznej. Gospodarka wysp greckich w dużym stopniu opiera się właśnie na wpływach z turystyki. Cztery pasma górskie ciągnące się wzdłuż wyspy znacząco urozmaicają i wzbogacają krajobraz. Klimat na wyspie jest bardzo często nazywany przez tubylców najzdrowszym w całej Europie.

Ekskluzywne apartamenty i pensjonaty

Turystyka basenu Morza Śródziemnego jest jedną z najprężniej rozwijających się w całej Europie. Każdego roku wyspy z tego regionu odwiedza ponad piętnaście milionów turystów z całego świata. W sezonie wakacyjnym ekskluzywne apartamenty i pensjonaty trzeba rezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Właśnie miejscem z kilkumilionową klientelą jest grecka wyspa Kreta. Na wyspie czeka na nas cała moc atrakcji. Do szczególnie urokliwych miasteczek należą Chania, Knossos, Agios Nicolaos, które przywitają nas charakterystycznymi dla tego regionu wąskimi uliczkami, setkami restauracji i klubów nocnych, gdzie mamy zapewnioną świetną zabawę przez całą dobę. Kreta to również wspaniałe i monumentalne zabytki z czasów kultury minojskiej. Wyspa Kreta jest wręcz idealnym miejscem do zwiedzania, ponieważ dwieście kilometrów długości wyspy to odległość łatwa do przebycia samochodem. Na całym terytorium wyspy możemy pozwolić sobie na wynajem samochodu. By wynająć samochód konieczne jest międzynarodowe prawo jazdy oraz ukończony dwudziesty pierwszy rok życia.

Luksusowe bazy noclegowe

Podczas pobytu na wakacjach chcemy mieć zapewnione podstawowe wygody. Co jest w pełni zrozumiałe. By mieć zapewniony spokój w tym względzie konieczna będzie rezerwacja, najlepiej na kilka miesięcy przed wyjazdem. Takie luksusowe bazy noclegowe wówczas będą do dostępne po okazyjnych cenach. W pełni sezonu ceną pną się gwałtownie w górę, a to nie jest dobra wiadomość dla naszych portfeli. Stosunkowo niedrogim miejscem na wakacje dla całej rodziny jest grecka wyspa Kreta. Klimat panujący jest uważany za najzdrowszy na całym kontynencie europejskim. Taka sytuacja ma miejsce, ponieważ stykają się tutaj klimaty: śródziemnomorski, afrykański i kontynentalny. Dzięki takiemu położeniu, Kreta jest najcieplejszym miejscem w całej Grecji. Na Kretę najlepiej się wybierać albo wczesną wiosną, albo wczesną jesienią. Pogoda wówczas nie jest tak bardzo dokuczliwa, a woda w morzu nadaje się już do kąpieli. Terytorium wyspy obfituje w urokliwe miejsca. Do takich z pewnością należą: Chania, Iraklion czy też Agia.

Turystyczne ośrodki na wyspach greckich

Jedną z najbardziej rozwiniętych gałęzi turystyki w całej Europie posiada niewątpliwie Grecja. Wyjątkowo okazale prezentują się turystyczne ośrodki na wyspach greckich. Do najchętniej odwiedzanych wysp greckich należą Kreta, Rodos czy Lesbos. Kreta jest największą wyspą grecką, a piątą wśród wysp z basenu Morza Śródziemnego. Położona jest na granicy Morza Kreteńskiego i Śródziemnego. Na Krecie żyje ponad sześćset tysięcy mieszkańców. Największym miastem i stolicą Krety jest Iraklion liczący ponad sto tysięcy mieszkańców. Na wyspie tej rozwinął się zalążek cywilizacji zachodnio europejskiej. Urokliwe krajobrazy i piękne pejzaże górskie ciągnące się wzdłuż wyspy sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacyjną podróż dla dwojga, jak również dla całej rodziny. Kreta słynie szczególnie z kultury minojskiej. Pozostałości z tamtych czasów możemy znaleźć w Knossos i Fajstos. Ponadto na całym terenie wyspy możemy podziwiać wspaniałe jaskinie, wąwozy i przełęcze górskie. Przez wyspę przechodzą cztery masywy górskie.

Pensjonat na okres wakacji

Na wiele osób, które podróżują na miejscu docelowym, czeka niemiła niespodzianka. Mianowicie brak miejsca noclegowego. Dlatego, aby zapobiec tego typu przypadkom pensjonat na czas wakacji musimy zarezerwować na przynajmniej kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Obecnie, w dobie Internetu, możliwa jest rezerwacja właśnie za pośrednictwem sieci internetowej. Jest to niezwykle wygodna forma zajęcia miejsca w hotelu. Strony większości pensjonatów i kurortów wypoczynkowych są zazwyczaj w języku angielskim, więc nie powinno to stanowić większego problemu. Częstym kierunkiem, jaki obierają turyści, także z naszego kraju jest rejon wysp greckich. Wśród nich prym wiedzie, największa z nich, Kreta. Długość wyspy to niewiele ponad dwieście kilometrów, co sprzyja swobodnemu zwiedzaniu wypożyczonym samochodem. Aby wypożyczyć auto obowiązkowo musimy posiadać międzynarodowe prawo jazdy, oraz ukończone dwadzieścia jeden lat. Podróżując po wyspie pieszo, jeszcze bardziej będziemy mogli się zakochać w tej cudownej wyspie, pełnej niezwykle urokliwych i nastrojowych miejsc.

Niskie ceny wypoczynku zagranicą

Decydując się na podróż zagraniczną, jedną z najważniejszych kwestii jest cena wyjazdu. Dlatego warto prześledzić, możliwie największą liczbę ofert biur podróży, da nam to komfort wyboru, ponieważ oferty mogą się znacząco różnić od siebie cenami. Jak zawsze niskie ceny wypoczynku zagranicą szybko przyciągają klientów, więc widząc interesującą ofertę najlepiej ją od razu zarezerwować, gdyż następnego dnia może jej już nie być. A stracona okazja na wymarzoną podróż zagraniczną boli najbardziej. Tradycyjnie najchętniej wybieranym miejscem wypoczynku w basenie Morza Śródziemnego jest grecka Kreta. Wyspa położona na granicy Morza Kreteńskiego i Śródziemnego przyciąga miliony swoim bogactwem krajobrazów, oraz rozwiniętą na szeroką skalę infrastrukturą turystyczną. Największym miastem na wyspie jest Iraklion, w którym żyje ponad sto tysięcy greków. Turystów przybywających na Kretę obsługują dwa lotniska. Jedno znajduje się w stolicy wyspy, natomiast drugie w Chania. Oprócz plaż i morza, turystów przyciągają starożytne zabytki.

Infrastruktura turystyczna w grecji

Wybierając idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek, najważniejsze jest by miasto to posiadało dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Krajem gdzie możemy mówić, że stoi ona na wysokim poziomie jest infrastruktura turystyczna w Grecji. Infrastrukturą turystyczną nazywamy Wszelkiego typu obiekty, urządzenia, budowle, które służą zaspokajaniu potrzeb osób przyjeżdżających w celach wypoczynkowych. Infrastruktura wypoczynkowa powinna wspierać zarówno czynnie, jak i biernie wypoczywających turystów. Na infrastrukturę wypoczynkową składają się: bazy noclegowe, gastronomiczne, obiekty sportowe, a także obiekty kultury. W Grecji miejscem z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą turystyczną jest wyspa Kreta. Na jej terenie znajduje się mnóstwo wysokiej jakości hoteli, pensjonatów i apartamentów. Ponadto są setki kawiarni, restauracji, zajazdów i klubów nocnych. Na wyspie znajduje się również wiele wystaw kulturalnych i galerii. Czynnych jest także wiele szlaków pieszych, rowerowych i turystycznych.

Najlepsze oferty wakacyjne

Turystyka rejonu śródziemnomorskiego przeżywa okres rozkwitu. Z roku na rok poprawia się infrastruktura turystyczna. To właśnie z tamtych regionów pojawiają się najlepsze oferty wakacyjne i wypoczynkowe. Powstają dziesiątki baz noclegowych, gastronomicznych. Dodatkowo kończonych jest dziesiątki obiektów sportowych i kulturalnych. Właśnie kultura jest na tej greckiej wyspie na niezwykle wysokim poziomie. Każdego miesiąca organizowanych jest wiele interesujących wystaw i projektów kulturalnych. Wyjątkowo bogata oferta obejmuje teatr współczesny i nowoczesny. We wszystkich zakątkach tej piątej, co do wielkości wyspy greckiej, odbywają się różnorodne festyny i festiwale powiązane z obchodami miejscowych świąt. Stolicą tej ponad sześciuset tysięcznej wyspy jest Iraklion. W stolicy żyje sto tysięcy mieszkańców. Latem w stolicy odbywa się festiwal Iraklioński. W połowie sierpnia na wyspie odbywa się festiwal rodzynek w Sitii. Na terenie całej wyspy możemy skorzystać z oferty setek dyskotek i klubów nocnych.

Atrakcje turystyczne Grecji

Walorów turystycznych Grecji nie trzeba chyba przed nikim reklamować. Na szczególną ofertę wśród ofert podróży do Grecji zasługują chyba greckie wyspy. Jak wielu może mylnie sądzić atrakcje turystyczne Grecji, nie kończą się na pięknych plażach i wspaniałych krajobrazach. Wśród nich najważniejszymi ośrodkami wypoczynkowymi są Rodos, Kreta i Lesbos. Kreta, największa wyspa grecka przyjmuje swoich turystów na dwóch lotniskach. Jedno położone jest w stutysięcznej stolicy Iraklionie, druga w urokliwym mieście o nazwie Chania. Kreta, położona na granicy Morza Kreteńskiego i Morza Śródziemnego, przyciąga swoich entuzjastów przede wszystkim niską ceną, wspaniałymi widokami i krajobrazami, a także wyjątkowo życzliwymi mieszkańcami wyspy. Zabytki na wyspie zasługują na osobne zdanie. Do najsłynniejszych należą ruiny zamku z czasów kultury minojskiej w Knossos i Fajstos. Mnóstwo jest na wyspie także małych, nastrojowych restauracji i pubów. Na każdym rogu możemy nabyć ciekawe pamiątki, które będą zawsze przypominać nam chwile spędzone na wyspie.

Egzotyczne bazy wypoczynkowe

By poczuć na własnej skórze nieco egzotyki, nie musimy wcale wydawać fortuny, na wyjazd na drugi koniec świata. Luksusowe i egzotyczne bazy wypoczynkowe możemy znaleźć także, w basenie Morza Śródziemnego. Do takich miejsc zaliczyć możemy, bez chwili zawahania, grecką wyspę Kretę. Wyspa ta spełnia wszystkie warunki tropikalnej i egzotycznej ekspedycji. Możemy na niej wypoczywać w cieniu palm, kąpać się w szmaragdowo czystej wodzie, oraz wygrzewać się na piaszczystych plażach, ciągnących się przez wiele kilometrów wzdłuż nabrzeża. Piaszczyste plaże przeplatają się ze skalistymi brzegami. Przez całe terytorium wyspy ciągną się cztery pasma górskie. Atrakcji nie brakuje także dla osób, które pasjonują się sportami wodnymi. Niemal w każdej miejscowości wypoczynkowej, położonej nad morzem istnieje możliwość wypożyczenia deski windsurfingowej. Chociaż zazwyczaj spokojne morze, nieobfitujące w wysokie fale nie za bardzo sprzyja uprawianiu tego sportu. Organizowane są także przejażdżki na nartach wodnych, skuterach oraz loty spadochronowe.

Przewodniki turystyczne po wyspach greckich

Nasza podróż zagraniczna, aby stała się idealnie zaplanowaną konieczny jest zakup dobrego, aktualnego przewodnika. Fascynującym miejscem do wakacyjnego wypadu jest wyspa Kreta. Ogólnie przewodniki turystyczne po wyspach greckich dostępne w polskich księgarniach, a także biurach podróży są fachowo przygotowane. Niemal każdy z nich jest precyzyjny i ciekawie zaprojektowany. Na przykład wspomniana powyżej Kreta jest miejscem opisanym już w ponad stu przewodnikach, jednakże w każdym z nich można znaleźć jakąś inną ciekawostkę, która przybliża nam dane miejsce i sprawiam, że zaczynamy się czuć z nią, w jakiś sposób związani. Bardzo dokładnie i profesjonalnie opisane są zwłaszcza zabytki, z okresu minojskiego. Jednak Kreta to nie tylko starożytne zabytki, to również wspaniałe plaże. Do najwyżej ocenianych należą te w pobliżu Chanii. W głębi wyspy największą popularnością cieszą sie wycieczki piesze, szczególnie wokół największego w Europie wąwozu Samaria. Ten zdumiewający swoim pięknym wąwóz ma głębokość szesnastu kilometrów.

Wybór noclegu na czas wakacji

Najcięższą decyzją dotyczącą wyjazdu zagranicznego jest ta, mająca określić, w którym obiekcie zamieszkamy na okres pobytu. Zawsze wybór noclegu na czas wakacji przysparza najwięcej problemów i trosk osobom podejmującym tę ważną decyzję po raz pierwszy w swoim życiu. Gdy odwiedzamy miejsce, z szeroką bazą noclegową wybór jest prostszy. Takim miejscem jest bez wątpienia, położona na granicy Morza Kreteńskiego i Śródziemnego, wyspa Kreta. Na nabrzeżach skaliste tereny, przeplatają się z pięknymi piaszczystymi plażami. W głębi lądu wyjątkowo popularne są wędrówki piesze. Najczęstszym miejscem odwiedzin w głębi wyspy jest największy w Europie wąwóz Samaria. Długość tego wąwozu to ponad szesnaście kilometrów. Planując wycieczkę wzdłuż wąwozu nie możemy zapomnieć o wygodnym obuwiu. Na końcu wąwozu, dla osób najbardziej wytrwałych czeka widok żelaznej bramy. Odwiedzając Kretę, koniecznie musimy przywieźć do swoich domów, chociaż kilka pamiątek. Wielu mieszkańców wioski para się tkactwem i rzeźbą. Możemy również zakupić obraz zawierający w swojej treści piękno okolicy.

Wycieczki do krajów śródziemnomorskich

Ekspedycje śródziemnomorskie to za każdym razem szansa na niezapomnianą przygodę, którą będziemy miło wspominać do końca życia. Wszystkie wycieczki do krajów śródziemnomorskich, szczególnie do Grecji cieszą się niesłabnącą od kilku lat popularnością. Na pierwszy plan wśród atrakcji turystycznych Grecji wysuwa się Kreta. Ta piąta, co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnomorskim ma najlepszy klimat w całej Europie, ponieważ splatają się tam ze sobą klimaty: śródziemnomorski, kontynentalny i afrykański. Wyjątkowa jest też na wyspie kuchnia. Baza gastronomiczna jest na Krecie na najwyższym światowym poziomie, turyści mogą zakosztować wyjątkowych przysmaków greckiej kuchni za niewielką cenę. Wiele naukowych prac badawczych wskazuje, że ludzie żyjący na Krecie są zdrowsi i żyją dłużej od mieszkańców innych europejskich miejscowości i państw. Obowiązkowo z Krety musimy przywieźć także jakieś pamiątki. Kreteńska ceramika i wyroby tkackie- początki biorące z kultury minojskiej charakteryzują się wyjątkowym wykonaniem i bogactwem stylów.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *