taksowka

Taksówka nie zawsze najgorszym rozwiązaniem

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Są wśród nich takie, które tak mocno wrosły w naszą świadomość, że nie wątpimy w nie w najmniejszym stopniu. Ale czy to, co o czymś sądzimy, chociaż często brak nam dowodów, zawsze jest prawdziwe?

Można by przemyśleć ów problem na przykładzie choćby czegoś takiego jak koszt taksówki, który jest często dyskutowany. Od dawna myśli się o tym, że jest to fanaberia i przekazuje się tę wiadomość kolejnym osobom. Dla wszystkich jest to na tyle niezaprzeczalny fakt, że nawet się nad tym szczególnie nie zastanawiają.

Argumentują to tym, że zwykłych ludzi na to nie stać i nawet nie dopuszczają wątpliwości, tak jest to dla nich oczywiste. Co więcej, to, że koszt taksówki jest wysoki, było ludziom wiadome już od długiego czasu, jak to więc możliwe, żeby wszyscy się mylili? A tymczasem temu założeniu jest dosyć daleko do prawdziwości, wbrew przeświadczeniu tych naprawdę wielu osób.

Tak bardzo rozpowszechniony jest to pogląd

Tak bardzo rozpowszechniony jest to pogląd i tak głęboko utkwił w naszej świadomości, a w rzeczywistości okazuje się, że koszt taksówki nie jest taki największy, zupełnie. Tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej: przynajmniej oszczędzamy czas, co z oryginalnym przekonaniem ma raczej niewiele wspólnego.

Ta rewelacja potrafi być na tyle zaskakująca, że często bywa tak, że ludzie nie mogą od razu w to uwierzyć. Dlatego w dzisiejszym świecie wszystkie informacje, nawet odnoszące się do największych oczywistości, trzeba weryfikować – na szczęście, mamy wiele możliwości aby to robić i dłużej nie tkwić w błędzie

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *