szlak turystyczny

Szlak turystyczny to niezwykła droga

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre spośród nich trzymają się u nas tak mocno, że nie dopuszczamy do siebie myśli o ich błędności. Ale czy to, co o czymś sądzimy, chociaż często brak nam dowodów, zawsze jest prawdziwe?

Można zastanowić się nad tym problemem, za przykład biorąc zagadnienie takie jak choćby chodzenie po szlaku jak po zwykłej drodze lub coś podobnego. Od dawna myśli się o tym, że jest to oczywiste i przekazuje się tę wiadomość kolejnym osobom.

Jest to dla nich tak sprawdzony pewnik, że nawet nie myślą o podważeniu jego prawdziwości. Argumentują to tym, że jest to właśnie droga i nawet nie dopuszczają wątpliwości, tak jest to dla nich oczywiste. W dodatku, o tym, że chodzi się po szlaku jak po zwykłej drodze, wspomina się od dłuższego czasu, co chyba oznacza, że jest prawdziwe, czyż nie?

Podczas gdy temu przekonaniu daleko jest do prawdziwości

Podczas gdy temu przekonaniu daleko jest do prawdziwości, wbrew przekonaniu tych wszystkich osób. Ten pogląd wydaje się być szeroko rozpowszechniony i głęboko zakorzeniony w naszej świadomości, jednakże okazuje się, że chodzenie po szlaku jak po zwykłej drodze bynajmniej prawidłowe nie jest.

Faktycznie przedstawia się to zgoła odmiennie: trzeba szanować szlak, co raczej nie zgadza się z naszym oryginalnym przekonaniem. Zdarza się, że ludzie są tak zaskoczeni tą rewelacją że mogą nie chcieć w nią od razu uwierzyć. Jako, że dzisiaj mamy wiele możliwości weryfikowania wszelkich informacji, nawet tych tyczących się oczywistości, powinniśmy z tego korzystać zamiast narażać się na ignorancję oraz tkwienie w błędzie.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *