Majorka last minute

Skarby Majorki – wakacje w Hiszpanii

Dla miłośników historii i antycznych pamiątek ta wyspa może się okazać atrakcyjnym celem wycieczki. Swym bogactwem Majorka może zachwycić każdego, a miejsc godnych zwiedzenia jest tu wiele. W ich gronie znajduje się dawna osada rzymska, znana jako Pollentia. Wycieczki chętnie zaglądają na jej teren, a wizyta w tym miejscu na długo pozostaje w pamięci. Jakie atrakcje czekają tu na miłośników historii?

Wiadomo, że tutejsza osada powstała w II wieku p. n.e., a jej pierwszymi mieszkańcami byli przybysze z Hiszpanii, znajdującej się w tym czasie w granicach potężnego imperium rzymskiego. Przez blisko 500 lat była to osada o ogromnym znaczeniu, a jej ruiny do dziś są największą i najcenniejszą pamiątką z okresu rzymskiego, jaką może się pochwalić Majorka.

W gronie zabytków, którymi zachwycają się tu obecnie turyści, wyróżnia się Pont Roma. Ten ciekawy most przypomina o rzymskim talencie związanym z budową dróg, pięknie wpisuje się również w tutejszy krajobraz. Uwagę przyciąga również rzymski teatr, w pobliżu którego znajdują się jaskinie znane człowiekowi już w okresie prehistorycznym. W wielu z nich dokonano ciekawych odkryć, które pozwoliły na poszerzenie wiedzy na temat przeszłości wyspy. Głównym celem wycieczki są tu jednak ruiny starego miasta. Pozostałości takich rezydencji, jak Dom Dwóch Skarbów oraz Dom Głowy z Brązu do dziś wzbudzają zachwyt. Są one jednocześnie najlepszym dowodem na to, jak ważną rolę odgrywała Pollentia w dawnych czasach.

Goszcząc w tym miejscy warto też zajrzeć do budynku, który powstał w XIV wieku jako szpital. Obecnie jego wnętrze jest wykorzystywane na cele muzealne. Istniejąca tu placówka koncentruje swą uwagę na zabytkach z okresu rzymskiego oraz na przedstawieniu w ciekawy sposób życia codziennego mieszkańców tego wiekowego miasta. Ciekawą kolekcję stanowią tu teatralne maski oraz piękne rzeźby, w gronie których nie brak wyjątkowych dzieł sztuki wykonanych przez wiekami w jasnym marmurze. Wielką atrakcją jest również prezentowane w tym muzeum popiersie Oktawiana Augusta.
Pollentia to miejsce, w którym można odkryć bogactwo Majorki i jej wspaniałą historię. Tu można również połączyć przyjemność zwiedzania ze zdobywaniem nowej wiedzy na temat przeszłości oraz starożytnej kultury.

Od wielu lat hiszpańska Majorka jest traktowana jako idealny kierunek turystycznych wypraw. Nie tylko plaże i modne kurorty stanowią o atrakcyjności tej wyspy. Wycieczki po jej terenie są jedyną w swoim rodzaju okazją do zapoznania się ze skarbami wyspiarskiej przyrody, a w wielu miastach czekają na turystów wspaniałe zabytki. W gronie miejscowości, w których warto zatrzymać się na dłużej podczas wycieczki po wyspie, znajduje się Alcudia. Jakimi atrakcjami przyciąga ona turystów?

Wakacje na Majorce – atrakcje

Alcudia to przede wszystkim miasto, które zachwyca swym historycznym charakterem. Oczarować mogą jej potężne mury obronne oraz schowane za nimi perełki renesansowej architektury. Spacer w ich otoczeniu tu wielka gratka dla każdego miłośnika historii. Wspaniałe pałace oraz wąskie uliczki sprawiają, że to stare miasto prezentuje się wspaniale. Pamiątką po przybyszach z Hiszpanii są tutejsze fortyfikacje – piękne przykłady średniowiecznej architektury obronnej, obok których nikt nie może przejść obojętnie. W ich pobliżu można tej ujrzeć renesansowe mury, które powstały w XVII wieku. I one prezentują się wspaniale, stając się kolejnym dowodem na to, jak wielką rolę odgrywała niegdyś Alcudia. Cennym zabytkiem jest w tym mieście również biblioteka, której siedzibą jest piękna rezydencja wzniesiona w stylu renesansowym ponad 500 lat temu. Goszcząc w tym mieście koniecznie trzeba też zwiedzić kościół Sant Jaume, będący ciekawą pamiątką z XIV wieku.

W okolicy czeka na turystów kolejna atrakcja. To Port d’Alcudia, który może się pochwalić świetnym zagospodarowaniem turystycznym i pięknymi plażami. To doskonałe miejsce na wczasy dla każdego turysty, dla którego Majorka to przede wszystkim możliwość wypoczynku nad morzem. Można się tu nacieszyć widokiem tradycyjnej przystani rybackiej, z kolei na wodniaków czeka luksusowa marina. Możliwość plażowania i uprawiania sportów wodnych, bliskość wspaniałych zabytków i malownicze otoczenie – oto czynniki, dzięki którym Alcudia i jej najbliższa okolica zyskały tak wielkie uznanie w oczach turystów.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *