szkola

Najlepsze miejsce w klasie i na sali wykładowej

Wielu uczniom wydaje się, że kiedy usiądą w ostatniej ławce, to nauczyciele nie będą zwracać na nich uwagi. Jednak jest to błędne założenie. Sami nauczycie przyznają, że największą uwagę zwracają właśnie na ostatnie ławki, raz, że zwykle tam siadają bardziej kłopotliwi uczniowie, a dwa, że po prostu w trakcie prowadzenia lekcji wzrok odruchowo pada na ostatnie ławki, bo pierwsze znajdują się poza polem widzenia.

Oczywiście, siedząc w ostatniej ławce łatwiej jest ukryć jakieś drobne przewinienia, takie jak pisanie smsa, pisanie do siebie karteczek i czytanie gazet czy komiksów, kiedy nauczyciel odwraca się do tablicy. Z drugiej strony siadanie w ostatniej ławce nie jest wskazane dla uczniów, którzy mają problemy ze wzrokiem lub słuchem, a także dla tych, którzy są w jakiś sposób szykanowani przez kolegów.

Lepiej jest, żeby tacy uczniowie siadali w pierwszej ławce

Lepiej jest, żeby tacy uczniowie siadali w pierwszej ławce, bowiem nauczyciel może wtedy szybciej zorientować się, czy dziecko siedzące przed nim wszystko zrozumiało i nie dopuścić do sytuacji, żeby na jego lekcji ktoś wyśmiewał się z któregoś z uczniów.

W przypadku zajęć studenckich prowadzonych w większych salach wykładowych można zauważyć, że wielu młodych ludzi chce usiąść za filarem, ponieważ w tym miejscu są niewidoczni dla wykładowcy i czują się spokojniej, mogą przygotować się na jakieś inne zajęcia i nie zapisywać całego wykładu.

W tym przypadku nagłośnienie nie sprawia problemu, bowiem wykładowca najczęściej korzysta z mikrofonu. Jedynie osoby z krótkowzrocznością powinny staranniej wybierać dobre dla siebie miejsce.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *