podroz

Ludzie rozjeżdżają się po całym świecie

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre spośród nich trzymają się u nas tak mocno, że nie dopuszczamy do siebie myśli o ich błędności. Ale czy to, co o czymś sądzimy, chociaż często brak nam dowodów, zawsze jest prawdziwe?

Można zastanowić się nad tym problemem, za przykład biorąc zagadnienie takie jak choćby powszechna migracja lub coś podobnego. Od dawna myśli się o tym, że jest to znak czasów i przekazuje się tę wiadomość kolejnym osobom.

Jest to dla nich tak sprawdzony pewnik, że nawet nie myślą o podważeniu jego prawdziwości. Argumentują to tym, że pojawiły się możliwości i nawet nie dopuszczają wątpliwości, tak jest to dla nich oczywiste. W dodatku, o tym, że wszyscy migrują, wspomina się od dłuższego czasu, co chyba oznacza, że jest prawdziwe, czyż nie? Podczas gdy temu przekonaniu daleko jest do prawdziwości, wbrew przekonaniu tych wszystkich osób.

Ten pogląd wydaje się być szeroko rozpowszechniony

Ten pogląd wydaje się być szeroko rozpowszechniony i głęboko zakorzeniony w naszej świadomości, jednakże okazuje się, że powszechna migracja bynajmniej faktem nie jest. Faktycznie przedstawia się to zgoła odmiennie: niektórzy wciąż nie zmieniają miejsca zamieszkania, co raczej nie zgadza się z naszym oryginalnym przekonaniem.

Zdarza się, że ludzie są tak zaskoczeni tą rewelacją że mogą nie chcieć w nią od razu uwierzyć. Jako, że dzisiaj mamy wiele możliwości weryfikowania wszelkich informacji, nawet tych tyczących się oczywistości, powinniśmy z tego korzystać zamiast narażać się na ignorancję oraz tkwienie w błędzie.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *