dolina chocholowska

Łagodny początek

W Tatrach każdy z nas powinien być przynajmniej raz w życiu. Najwyższe góry w Polsce to nie tylko idealne miejsce na relaks o każdej porze roku, ale także miejsce magiczne i tajemnicze, w którym jest coś mistycznego i nieodgadnionego.

Pierwsze kroki w Tatrach warto postawić w Dolinie Chochołowskiej – najdłuższej dolinie w polskich Tatrach, a przy tym najłagodniejszej. Dolina leży poza Zakopanym, więc dojazd do niej znajduje się w spokojnym i niezbyt uczęszczanym miejscu.

Gdy już się tam znajdziemy możemy udać się na wycieczkę pieszo, rowerem, z kijkami nordic walking lub bryczką (tam gdzie jest asfalt). Malownicza trasa jest piękna zwłaszcza wiosną, kiedy na halach kwitną setki krokusów.

Drogę na Polanę Chochołowską

Drogę na Polanę Chochołowską (zakończenie trasy) uświetniać będą pamiątkowe pomniki, krzyże, szałasy i domki pasterskie ,w których odbywają się imprezy okolicznościowe i do nabycia są lokalne przysmaki, przede wszystkim sery i mleko owcze. No i sam widok górskich przełęczy, turni, szczytów, potoków będzie ogromnym wynagrodzeniem za naszą wędrówkę.

Na samej zaś Polanie Chochołowskiej znajduje się największe tatrzańskie schronisko, obok którego znajduje się m.in. muzeum, gdzie obejrzeć można historię TOPR-owców podczas II Wojny Światowej. Dolina Chochołowska to idealne miejsce, aby rozpocząć przygodę z Tatrami.

Można z niej wyjść na kilka bardzo ciekawych gór m.in. na Wołowiec. Szlaki są dosyć łagodne, jednak trzeba pamiętać, że dosyć czasochłonne. Idealne miejsce na długie i romantyczne spacery, jednak amatorzy wspinaczki nie powinni być zawiedzeni.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *