droga

Kiepski stan dróg a wypadki

Każdy żywi pewne przekonania na temat różnych zagadnień, najczęściej zaszczepione przez otoczenie. Niektóre z nich wrosły w nasz obraz świata na tyle głęboko, że nawet nam się nie śni by w nie zwątpić. Ale czy nasze subiektywne przekonania na określony temat zawsze będą odpowiadały faktom?

Moglibyśmy rozważyć ten problem, jako przykładem posługując się choćby czymś takim jak kiepski stan dróg i temu podobne. Od pewnego czasu wśród ludzi panuje przekonanie, że to jest powód wypadków, o czym wszyscy wiedzą i z tym faktem nie dyskutują. Wszyscy są absolutnie pewni, że nie może to być niczym innym niż najprawdziwszą prawdą. Udowadniają to stwierdzając, że w innych krajach tylu ich nie ma, co wydaje się być dla nich koronnym argumentem uwalniającym od wątpliwości.

A do tego, o tym, że kiepski stan dróg oznacza wypadki

A do tego, o tym, że kiepski stan dróg oznacza wypadki, mówiono już od dawna, co przecież musi oznaczać, że jest to fakt, nieprawdaż? A tymczasem, wbrew przekonaniu tych wszystkich ludzi, temu założeniu jest naprawdę daleko do prawdy. Jest to rozpowszechniony pogląd mocno w nas zakorzeniony, a pomimo to okazuje się, że kiepski stan dróg wcale nie jest przyczyną wypadków i nigdy tak nie było.

Naprawdę sprawa przedstawia się zupełnie inaczej, gdyż powoduje to brawura kierowców, co raczej nie przystaje do tego, o czym byliśmy przekonani. Ludzie często są naprawdę zaskoczeni jak się o tym dowiadują i nie mogą od razu w to uwierzyć. Dlatego też wszelkie informacje, nawet te najbardziej oczywiste, powinno się w marę możliwości weryfikować – a sposobów na to mamy wiele, nie pozwólmy sobie zatem na trwanie w ignorancji i popełnianie błędów.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *