Idealne wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to malowniczy, hiszpański archipelag położony u podnóża Afryki. Panujący na nich klimat wiecznej wiosny przyciąga turystów o każdej porze roku. Nic dziwnego skoro jest to odrobina egzotyki dosłownie na wyciągnięcie ręki. Na Kanary można dostać się standardowo wykupując wycieczkę oferowaną przez biuro podróży. Jenak istnieje również o wiele tańszy sposób spędzenia wakacji marzeń. Obecnie bowiem połączenia na Fuerteventure, Laznarote, Teneryfę i Gran Canarię obsługują low-costowe linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Wizzair. Bilety lotnicze u obydwu tych przewoźników kosztują średnio kilkaset złotych, jednak bardzo często, szczególnie poza sezonem, można wyszukać bilety w promocyjnej cenie. Gdy już zorientujemy się, jak najlepiej będzie dostać się na wyspy, pozostaje jedynie pytanie, którą z nich wybrać? Każda z nich mimo stosunkowo małej odległości znacząco różni się od innych. Teneryfa jest największą z Wysp Kanaryjskich. Jest ona bardzo różnorodna, można porównać ją trochę do kontynentu w pigułce. To prawdopodobnie najbardziej turystyczna z wysp. Można tu wybrać się na mierzący ponad 3700 m. n.p. m wulkan Teide, opalać się na różnorodnych (i różnokolorowych!) plażach, pójść do ogromnego parku wodnego, pospacerować po górach, a na chętnych czekają liczne imprezy w klubach. Fuerteventura charakteryzuje się najpiękniejszymi w archipelagu szerokimi, piaszczystymi plażami. Krajobraz wyspy należy do pustynnych, ponadto jest ona dość wietrzna i z tego powodu jest prawdziwym rajem dla miłośników sportów wodnych. O Lanzarote panuje natomiast opinia najspokojniejszej wyspy, jednak na pewno nie można nazwać jej nudną. Jej wulkaniczny krajobraz przyciąga turystów gdyż wkraczając na teren Parku Narodowego Timanfaya poczuć można się jak na księżycu. Jeżeli natomiast uwielbia się górskie trekingi zdecydowanie powinno się kupić bilety na Gran Canarie. Posiada ona liczne szlaki do pieszych wędrówek obfitujących w piękne widoki. Dla zmęczonych spacerami Gran Canaria oferuje również plaże wcale nie ustępujące plażom na innych wyspach. Podsumowując, na którejś z Wysp Kanaryjskich każdy odnajdzie sposób na wakacje idealne!

Od lat są jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw oraz rajem dla tych, którzy stawiają na urlop po sezonie. Wyspy Kanaryjskie, kraina wiecznej wiosny, to idealne miejsce dla tych, którzy chcą się cieszyć udanymi wakacjami bez względu na porę roku. Jakie punkty na mapie tego archipelagu są szczególnie polecane na urlop tym, którzy stawiają na oryginalne atrakcje? Biura podróży zachęcają do poznawania wyspy Lanzarote – najpopularniejszej wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Choć jest ona dość dobrze znana, nie brak na jej terenie takich atrakcji, o których wiedzą tylko doświadczeni miłośnicy podróży. Co zatem warto zobaczyć na tej wyspie?

Lanzarote to wyspa, która każdemu turyście daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Znane biura podróży podkreślają, że wyspa ta jest wymarzonym miejscem i dla tych, którzy stawiają na plażowanie, i dla tych, dla których udany urlop to moc przygód i aktywny wypoczynek. Na Lanzarote nikt nudzić się nie będzie, a wspaniałe atrakcje czekają tu na nas niemal na każdym kroku. Jakimi niespodziankami mogą nas tu zaskoczyć Wyspy Kanaryjskie? Dlaczego warto postawić na urlop na Lanzarote?

Wakacje Last minute na Wyspach Kanaryjskich

Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i piesze wędrówki, idealnym celem wyprawy będzie Park Narodowy Timanfaya. Kusi on wulkaniczną scenerią i ciekawymi trasami turystycznymi, których pokonanie dla każdego z nas stanie się wyjątkową przygodą. Gdzie jeszcze można miło spędzić wolny czas? Wspaniałym celem wycieczki dla każdego miłośnika przyrody może się okazać park założony w pobliżu wioski Guinate. Można się tu spotkać i z lemurami, i z małpami, choć dumą tego miejsca są kolorowe papugi. Na Lanzarote spotkać można się również ciekawymi zabytkami wyspiarskiej architektury, przy czym wyjątkowo ciekawą kolekcję tego typu zabytków stanowią kolonialne domy. Nie brak tu również zamków. Dla miłośników takich atrakcji ciekawym celem wycieczki po tej wyspie będzie Castillo de las Coloradas – ciekawa budowla obronna, która powstała w połowie XVIII wieku.

Wyspy Kanaryjskie wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem, a urlop na ich terenie każdemu z nas może dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń. Wiedzą o tym doskonale znane biura podróży, które w swych ofertach od lat wiele uwagi poświęcają właśnie tym wyspom i ich atrakcjom.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *