Cypr - wakacje

Cypr dla turystów.

Słoneczny Cypr już dawno stał się jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Biura podróży chętnie organizują wczasy na tej wyspie, a turystów zainteresowanych taką ofertą nie brakuje. Nie powinno to dziwić. Cypr to moc atrakcji, a przede wszystkim – rewelacyjne warunki do wypoczynku. Wśród ośrodków turystycznych, które są najczęściej polecane przez biura podróży, wyróżnia się Limassol. W jaki sposób można spędzić tu wczasy?
Limassol to wyjątkowy ośrodek, który może zaskoczyć swą różnorodnością. Z jednej strony miasto to zalicza się do najważniejszych ośrodków przemysłowych i handlowych na Cyprze, z drugiej – stanowi miejsce bardzo atrakcyjne dla turystów. Turyści chętnie odwiedzają Limassol, a to ze względu na malownicze wybrzeże oraz piękny port. W mieście tym nie brak i średniowiecznych zabytków, które skutecznie przyciągają uwagę turystów zafascynowanych historią. Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Cypr?
Limassol to przede wszystkim wspaniałe wybrzeże – idealne miejsce na romantyczne spacery. Pięknie prezentuje się też miejscowy port, w którym dominują rybackie kutry oraz wycieczkowe łodzie. Port ten jest też miejscem intensywnego handlu, a najważniejszym towarem są tu świeże ryby. Turyści, którzy pojawiają się w tej części miasta, koniecznie powinni tez odwiedzić pobliskie terrarium. Jest ono wyjątkowo ciekawym miejscem dla wszystkich miłośników płazów oraz gadów, którzy w czasie wypoczynku na Cyprze chcą poszerzyć swą wiedzę na temat tych zwierząt.
Limassol to również wiele wspaniałych zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. W gronie tych najważniejszych znajduje się ciekawy zamek z XIV stulecia, służący obecnie jako siedziba Muzeum Sztuki Średniowiecznej. Biura podróży zachęcają też turystów do odwiedzenia tak ciekawego obiektu, jakim jest Wielki Meczet. Dodatkową atrakcją, z której mogą skorzystać osoby spędzające tu wczasy w początkach września, jest Festiwal Wina. To jedna z najsłynniejszych i najciekawszych imprez, jakimi może się pochwalić współczesny Cypr oraz wspaniała atrakcja turystyczna, która z każdym rokiem zdobywa coraz większe uznanie.

Cypr – idealny wybór wakacji last minute

Przyciąga pięknymi plażami i ciekawymi zabytkami, kusi też idealnymi warunkami do wypoczynku. Cypr to niezwykła wyspa, na której polscy turyści coraz chętniej spędzają wczasy. Biura podróży mają w swych katalogach wiele ciekawych ofert wypoczynku na tej wyspie, a cypryjskie kurorty kuszą licznymi atrakcjami. W gronie tych ośrodków turystycznych, dzięki którym Cypr stał się modnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów, ważne miejsce zajmuje Larnaka. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się spędzić wczasy w rejonie tego kurortu? Oto kilka zabytków, które warto odwiedzić przed wyruszeniem na miejscową plażę.

Larnaka jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów na Cyprze, co też nikogo dziwić nie powinno. Ta ciekawa miejscowość turystyczna to nie tylko miejsce idealne do wypoczynku. Czeka tu przecież wiele ciekawych zabytków, w gronie których ważne miejsce zajmuje kolekcja tureckich budowli. Każda z nich może oczarować swą formą oraz wysoką wartością artystyczną, każda z nich jest polecana turystom przez biura podróży jako obiekt, który warto poznać lepiej. Meczet Al-Kebir zalicza się do najważniejszych zabytków na terenie kurortu, choć pobliski fort również wzbudza wiele emocji wśród zwiedzających. Wzniesiony w XVII wieku, kusi przede wszystkim swą atmosferą. Jako dawne więzienie tureckie przyciąga tajemniczością i ponurą przeszłością, chociaż obecnie służy… jako siedziba placówka muzealnej. Zwiedzenie tego muzeum to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zapoznać się z ciekawymi zabytkami pochodzącymi ze stanowisk archeologicznych na Cyprze i lepiej poznać przeszłość tej wyspy. Cypr może się pochwalić wieloma cennymi znaleziskami. W Larnace można je ujrzeć jeszcze w innym miejscu, czyli w Muzeum Fundacji Pieridesa. Podobnie jak w przypadku muzeum urządzonego w twierdzy, tak i tu podstawą zbiorów są cenne znaleziska archeologiczne. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta w kościele Ajos Lazaros. Historia tego zabytku sięga IX stulecia, a turyści i wierni zaglądają tu głównie ze względu na grób Łazarza. Warto przy okazji zaznaczyć, że Łazarz był biskupem Larnaki, a jego postać do dziś otoczona jest tu ogromnym szacunkiem.

Post Author: euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *